MOVINO

Veľký Krtíš
Movino_logo
RZ Novohrad biela

Spoločnosť MOVINO, spol. s. r. o. sme založili v roku 1994. Spočiatku sme boli najmä vlastníkmi vinohradov v lokalitách vinohradníckych obcí Bušince a Záhorce. V roku 2002 sme odkúpili prevádzku firmy Movino, a. s. vo Veľkom Krtíši. Pokračovali sme vo výrobnej tradícií predchodcu a čoskoro sme sa stali jedným z najvýznamnejších producentov vína na Slovensku. Kvalita našich výrobkov nepozostáva iba z výroby vína, ale najmä pestovania hrozna samotného.

Hrozno pestujeme vo vlastných vinohradoch v obciach Čebovce, Príbelce, Nenince, Bušince, Veľký Krtíš a Veľké Zlievce. Spolu obhospodarujeme 230 hektárov vinohradov v oblasti nepoznačenej ťažkým priemyslom ani výstavbou diaľnic. Našou snahou je prostredníctvom integrovanej produkcie dosiahnuť vyššiu kvalitu úrody spôsobom, ktorý nezaťažuje životné prostredie.

Ročne vyrobíme 12 až 15 tisíc hektolitrov vína, z čoho približne 22% produkcie fľašových vín tvoria vína s prívlastkom. Našim zákazníkom ponúkame širokú škálu medzinárodne oceňovaných vín s jedinečnými vlastnosťami veľkokrtíšskej oblasti. Vynikajú svojou plnosťou, harmóniou vôní a chutí ako aj dlhým zrejúcim potenciálom.

Naše vína môžete ochutnať aj prostredníctvom riadenej degustácia priamo v sídle našej spoločnosti. Spoznajte vína zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti s čarovnou prírodou, ktorá už roky vytvára krásne a malebné vína.

Produkty

víno
divider

Nájdete nás