e vero creations

Žihľava
Honea_logo
RZ Novohrad biela

Celé detstvo uspávaná historkami zo života mojej starej mamy, narodenej v bývalom Československu, rozhodla som sa jedného dňa prísť žiť na Slovensko a začať pátranie po mojich koreňoch. Ako interiérovú architektku a remeselníčku  ma vždy fascinovali tradičné ornamentálne motívy krajín, v ktorých som pracovala, a boli tak inšpiráciou pre moju prácu. Avšak doposiaľ nikdy predtým ma nejaký vzor neuchvátil tak, ako „Kvet života“, ktorý  nachádzame vyšitý na tradičnom ľudovom odeve z obce Ábelová. Energia, ktorá z neho prúdi, ma každý deň inšpiruje a dáva zrod novým dielam.
S vášňou pre autentickú kuchyňu, ktorá netrpí jednoliatosťou chutí vplyvom globalizácie, a nepozná chemické náhrady, spracúvam plody zeme z mojej záhrady. Inšpiráciu nachádzam v rodinných receptoch a v tých, ktoré som zozbierala na mojich cestách po svete.

Produkty

domáce lekváre, domáce sirupy, domáce čatní, domáci kečup, orechy v domácom sirupe, šperky, hrebene, náhrdelníky, náramky, textil – vyšívanie originálnym vzorom, dekorácie – sviečky, obrazy
divider

Nájdete nás